Бухты ГЁДЖЕК

Гёджек находится в 20 минутах от Аэропорта Даламан. Современный Гёджек – это миленькая деревушка, которая входит в район Фетхийе провинции Мугла, расположенная на юго-восточном побережье Турции. Популярность Гёджека в последнее время выросла вместе с тем, что туризм на яхте сильно развился в регионе.

Во время плавания в бухтах Гёджека Вы сможете получить бесценные впечатления от побега от стресса повседневной жизни, Вы будете далеко от людей, наедине с природой, погрузитесь в бирюзовые воды и проведёте время со своими близкими. Гёджек ждёт Вас с его идеальной гармонией природы и покоя.


Göcek Kleopatra Hamam Koyu

Zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrili iç kısmında, zemini denize batmış tarihi bir hamamın kalıntıları bulunmaktadır. Bu koyu tekneyle ziyaret edenler, koyun berrak sularında yüzerek Kleopatra tarafından yaptırıldığı söylenen bu hamamın içini inceleyebilir veya karaya çıkıp bu tarihi yapıyı karadan görebilirler. Kleopatra Koyu denizin tadını çıkarırken kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz çok özel bir yer.


Göcek Göbün Koyu

Göcek koylarının en korunaklı olanıdır. Tüm hava koşullarına açık koy aynı zamanda bir kış limanıdır. Birçok yatçı kışı burada geçirir. Yakındaki Sarsala koyu karayolu ile Dalaman'a bağlıdır ve tedarik açısından herhangi bir problem yoktur. Koyun etrafı zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrilidir. Batı kıyısında kalıntılar vardır. Sahilden tepelere ulaşan küçük patika ile özellikle akşam saatlerinde Göcek Koylarını yüksek açılardan görme imkanına sahip olabilirsiniz.


Göcek Binlik Koyu

Denize dik inen yamaçlar arasında eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Binlik Koyu, güvenli bir demirleme yeri olması nedeniyle mavi yolculukların en uğrak yerlerinden biridir. Çam ağaçlarının denize indiği koyda su sporları ve olta balıkçılığı yapabilir, şnorkelinizi alıp Binlik Koyu'nun gizemli sularını keşfedebilirsiniz.


Göcek Merdivenli Koyu

Göbün Koyu’nun hemen batısında, iki tepenin arasında kalmış küçük bir koydur. Arkasındaki küçük kumsalı bulunur ve buradan küçük bir patika yol Göbün koyuna geçer. Kanyon görünümü içinde iki yüksek tepenin arasındaki bu koy melteme açıktır. Ancak günübirlik kalmak uygundur. Burada en uygun derinlik 25-30 metrelerdedir.


Göcek Bedri Rahmi Koyu

Mavi tur teknelerinin tatlı su kaynağı olan bu koy, antik Likya Kral mezarlarının bulunduğu bir yamacın altında bulunuyor. Ziyaretçiler bu mezarlıkları görmek için dik bir patikaya tırmanabilir ve yamacın eşsiz manzarasının keyfini çıkarabilirler.